EnduroKuba

Karibské Enduro

Okruh na motorkách

8 NOCÍ | DVOJPOSTEĽOVÁ izba

Karibské Enduro​

Okruh na motorkách​

8 NOCÍ | DVOJPOSTEĽOVÁ IZBA​

detaily • Skutočné dobrodružstvo na dvoch kolesách
 • Vyskúšate ubytovanie u domácich je to skvelý zážitok
 • Spoznajte krajinu ideálnu na scénické jazdy
 • Autentické zážitky na cestách v malej skupine jazdcov
 • Skúsení odborníci sú vám k dispozícii
 • Až tri rôzne okruhy v ponuke
 • Jazda na kvalitných motorkách značky BMW 
 • Aktívna dovolenka a dobrodružná jazda
 • Profesionálny lokálny sprievodca k dispozícii
 • Sen každého dobrodruha
 • Objavíte miesta Kuby kde sa klasický turista nedostane

Zájazd – počas zájazdu je ubytovanie zabezpečené v hoteloch strednej kategórie a/alebo v komfortnom ubytovaní na súkromí štýlom Casas Particulares. V cene je ubytovanie v dvoj-lôžkovej izbe s raňajkami. Možnosť rezervácie jednolôžkovej izby počas celého zájazdu za príplatok.

: 8
: Štandardná izba

V cene zájazdu je zahrnuté:

 • Bohatý poznávací program podľa popisu
 • 8x Ubytovanie s raňajkami v hoteloch strednej kategórie a/alebo na súkromí štýlom Casas Particulares
 • Služby anglicky hovoriaceho profesionálneho sprievodcu
 • Prenájom motorky BMW F700 GS 55KW (od polovice 2.dňa do obeda predposledného dňa)
 • Priestor pre batožinu počas cesty (BMW Vario s objemom 60L)
 • Cestovné mapy pre každú etapu jazdy
 • Poistenie motorky
 • Asistencia lokálneho partnera priamo v Havane
 • Poistenie CK proti insolventnosti

V cene zájazdu nie je zahrnuté:

 • Letenka
 • Transfery z/na letisko na Kube (radi zabezpečíme)
 • Palivo (pravidlo plnej nádrže)
 • Víza (radi zabezpečíme)
 • Servisné vozidlo počas programu
 • Cestovné poistenie
 • Voliteľný program a aktivity v state „fakultatívne“
 • Prepitné pre sprievodcu
 • Počasie 

Západná časť je miestom mnohých turistických pamiatok, od hlavného mesta Havany s jej bohatou 500-ročnou históriou až po prírodné bohatstvo pohoria Sierra del Rosario, ktoré siaha po najzápadnejšiu provinciu Pinar del Rio. Nájdete tu nádherné scénické miesta ako napríklad údolie Viňales. Oblasť medzi Viňales a ďalekým západným polostrovom Guanahacabibes patrí pre motorkárov medzi najkrajšie zo všetkých oblastí vôbec.

ITINERÁR ZÁPADNÉHO OKRUHU:

 1. Deň – Vitajte v metropole Kuby. Prvé informácie od vášho sprievodcu a uvítací drink na ubytovaní. V závislosti od času vášho príletu máte možnosť objavovať nočný život hlavného mesta. Živá hudba v kaviarňach a malých baroch nás dostane na tu pravú kubánsku vlnu.
 2. Deň – Po raňajkách objavíme spolu so sprievodcom historické staré mesto Havany a jeho kulinárske atrakcie (pešo). Návrat na ubytovanie a prvá jazda na motorkách. Zoznámenie sa s vašou motorkou a krátka a uvoľnená jazda v menej turistických častiach mesta. Neskorší návrat na ubytovanie.
 3. Deň – (130km) Dnes vyrážame na našu jazdu smerom na západ. Cieľom dnešnej cesty je pohorie Sierra del Rosario a chránená oblasť Las Terrazas. Počas jazdy si vychutnáme krásne pohľady na vidiek a prírodu západnej časti ostrova. Prenocovanie v oblasti Las Terrazas.
 4. Deň – (180km) Deň ako stvorený na poznávanie pohoria presláveného najmä vďaka Ernestovi Che Guevarrovi. Neskôr sa presunieme ďalej na západ a dorazíme až do najznámejšieho údolia západu, údolia Viňales. Pohoda a dokonalý relax v obklopení nádhernej prírody.
 5. Deň – (80 km) Objavovanie prírodného bohatstva v okolí Viňales. Pohodová jazda po úzkych uličkách či prírodných cestách údolia. Návšteva dedín západne od Viňales. Váš sprievodca je vám k dispozícii aby vám ukázal ten pravý vidiek a tropické krasy okolia. Náučná jazda naokolo tropických útvarov Mogotes.
 6. Deň – (250 km) Opúšťame turistické oblasti a vydávame sa na pravý západ ostrova. Po krátkej zastávke v provinčnom meste a návšteve fabriky na výrobu cigár pokračujeme do oblasti Sumidero, aby sme objavili jednu z najkrajších a najmenej frekventovaných ciest, ktorá nás zavedie na úplný koniec Kuby. Spoznáme oblasti ako Guane, Maria La Gorda ktoré patria k tým najmenej navštevovaným. Naším cieľom je Cabo San Antonio, najzápadnejší bod Kuby. Absolútna exotika.
 7. Deň – (180 km) Na ceste späť z Cabo San Antonio do Havany pokračujeme po centrálnej magistrále, ktorá je najdôležitejším spojením v krajine. Jazdu si spravíme naokolo najznámejšej oblasti na pestovanie toho najlepšieho tabaku na svete. Návšteva tabakovej farmy aj s prednáškou. Vychutnáte si dokonalú cigaru z rúk tých najskúsenejších odborníkov? Neskorší príchod do oblasti San Diego de los Baňos a zaslúžený oddych.
 8. Deň (160 km) Pokračujeme návratom do hlavného mesta Havana. Dnes si vychutnáme dobrodružstvo na ceste cez oblasti Cabanas, Quiebra Hacha až do prístavu Mariel. Vstupom do hlavného mesta prejdeme tými najpodstatnejšími štvrťami metropoly. Rozlúčka s vašou motorkou, ktorá vás sprevádzala na tejto nezabudnuteľnej ceste západom. Transfer na ubytovanie v centre mesta a zaslúžený oddych.
 9. Deň – Voľný deň v Havane a rozlúčka so skupinou. Chcete pokračovať v objavovaní Kuby? Žiadny problém radi vám pripravíme pokračovanie vášho dobrodružstva podľa vášho želania.

*Pre záujemcov možnosť rozšírenia pobytu podľa želania. Chcete posledné dni oddychovať na pláži? Žiadny problém, kontaktujte nás a vyžiadajte si ponuku.

Tento okruh vedie cez scénicky veľmi atraktívne etapy, obsahuje plážové pobyty na atlantických a karibských brehoch. Zažijete mestský nočný život a prechody nízkymi horskými pásmami. Okruh pokrýva oblasti ako Havana, Zátoka svíň, Cienfuegos, Trinidad, Santa Clara a vysnívané pláže Cayo Santa Maria.

ITINERÁR CENTRÁLNEHO OKRUHU:

 1. Deň – Vitajte v metropole Kuby. Prvé informácie od vášho sprievodcu a uvítací drink na ubytovaní. V závislosti od času vášho príletu máte možnosť objavovať nočný život hlavného mesta. Živá hudba v kaviarňach a malých baroch Havany vás dostane na tu pravú kubánsku vlnu.
 2. Deň – Po raňajkách objavíme spolu so sprievodcom historické staré mesto Havany a jeho kulinárske atrakcie (pešo). Návrat na ubytovanie a prvá jazda na motorkách. Zoznámenie sa s vašou motorkou a krátka a uvoľnená jazda v menej turistických častiach mesta. Neskorší návrat na ubytovanie.
 3. Deň – (220km) Dnes vyrážame na našu jazdu smerom na východ. Spoznávame cesty, ktoré nás zavedú do oblasti Matanzas a Jaguey Grande. Priblížime sa k pravému Karibiku. Dnes prenocujeme v oblasti Guama, ktorá sa nachádza v národnom parku Cienaga de Zapata, v jednoduchom ale útulnom rezorte. Na ďalší deň navštívime známu krokodíliu farmu, kde sa pozrieme na zúbky Krokodílovi Rombipherovi.
 4. Deň – (100km) Slávna zátoka svíň je na dohľad. Pohodová jazda po karibskom pobreží s nádhernou tyrkysovou farbou mora. Neskorší príchod do mesta Cienfuegos, ktoré nazývajú perlou Karibiku. Pokračujeme cestou medzi pobrežím Karibiku a pohorím Guamuhaya smerom do Trinidadu, ktoré nás zavedie do čias afrických otrokov a éry španielskej kolonizácie. Ubytovanie na súkromí, alebo v miestnom hoteli. Večer v Trinidade je ako stvorený na prechádzku mestom. Alebo naberiete silu na hudobný podnik? V Trinidade to žije!
 5. Deň – (100 km) Prehliadka koloniálneho Trinidadu, ktoré je pod patronátom UNESCO. Pokračujeme na dennú exkurziu do údolia Valle de los Ingenios, kedysi najdôležitejšieho údolia pre pestovanie cukrovej trstiny. Nádherná krajina a vidiek naokolo. Návšteva historicky chráneného miesta Manaca Iznaga. Vystúpte na vrchol veže Torre Iznaga, ktorú používali Španieli v 18. storočí ako kontrolný bod a kochajte sa nádherným výhľadom na celé údolie, ktoré kedysi žilo pestovaním cukrovej trstiny. Osviežte sa pravou a nefalšovanou šťavou z cukrovej trstiny – Guarapo. S citrónom chutí najlepšie! Návrat do Trinidadu a ďalšia noc v meste, pripadne na polostrove Ancon s nádhernou karibskou plážou.
 6. Deň – (200 km) Lúčime sa s Karibikom a smerujeme k Atlantickému pobrežiu na najkrajšie pláže Cayo Santa Maria. Dnešná jazda nás zavedie do druhého najväčšieho pohoria Topes de Collantes. Dobrodružná scénická cesta pohorím okolo vodnej nádrže Hanabanilla až do hrdinského mesta Santa Clara, v ktorom našiel svoj posledný odpočinok Ernesto Che Guevarra. Pokračujeme ďalej a cez morskú diaľnicu vedúcu na ostrovy  prichádzame na Cayo Santa Maria. Zaslúžený oddych na exotických plážach v hoteli so servisom All Inclusive.
 7. Deň – (315 km) Severným pobrežím a v najväčšej pohode smerujeme na najznámejšie letovisko s názvom Varadero. S krátkou návštevou koloniálneho mesta Remedios pokračujeme ďalej na západ. Neskorší príchod na Varadero a ďalší zaslúžený oddych na nádherných plážach.
 8. Deň (160 km) Ranná jazda po pobreží Cayo Santa Maria. Po obede v hoteli sa vydávame na panoramatickú cestu cez Matanzas a Ceiba Mocha až do hlavného mesta Havana. Rozlúčka s vašou motorkou, ktorá vás sprevádzala na tejto dobrodružnej ceste centrálnou časťou ostrova. Transfer na ubytovanie v centre mesta a zaslúžený oddych.
 9. Deň – Voľný deň v Havane a rozlúčka so skupinou. Chcete pokračovať v objavovaní Kuby? Žiadny problém, radi vám pripravíme pokračovanie vášho dobrodružstva podľa vášho želania.

*Pre záujemcov možnosť rozšírenia pobytu podľa želania. Chcete posledné dni oddychovať na pláži? Žiadny problém, kontaktujte nás a vyžiadajte si ponuku.

Tento okruh vedie cez scénicky a prírodne veľmi dobrodružné a kontrastné etapy. Počas cesty spoznáte pohorie Sierra Maestra, Národný park Alejandro Humbolt alebo niklovú oblasť Moa. Na východnom cípe leží najstaršie mesto na ostrove, Baracoa  ktoré vyniká špeciálnou atmosférou a nádherným okolím. Počas jazdy prejdeme pobrežné oblasti a vydáme sa po vidieckych cestách rôznej kvality až po svahovitý terén viacero pohorí. Tato cesta si vyžaduje prílet a odlet do a z mesta Holguin.

ITINERÁR VÝCHODNÉHO OKRUHU:

 1. Deň – Vitajte v meste Holguin. Prvé informácie od vášho sprievodcu na ubytovaní. V závislosti od času vášho príletu máte možnosť objavovať nočný život dôležitého kubánskeho mesta. Príjemná nočná atmosféra Holguinu vás dostane na tu pravú kubánsku vlnu.
 2. Deň – (210 km) Po raňajkách sa zoznámime s našimi motorkami a čaká nás prvá jazda smerom do mesta Bayamo, v ktorom vznikla kubánska hymna „La Bayamesa“. Pokračujeme postupným približovaním sa do severnej predhorskej oblasti pohoria Sierra Maestra. Prenocovanie v oblasti.
 3. Deň – (190 km) Dnes vyrážame na dobrodružnú cestu naokolo pohoria Sierra Maestra. Oblasti, ktoré dnes prejdeme patria k najmenej navštevovaným oblastiam na Kube. Vychutnáme si absolútnu exotiku juhozápadného cípu ostrova. Prechádzame časťami Sevilla Ariiba, Manzanillo, Punta Piedra až na južné pobrežie Kuby. V závislosti od času príchodu si môžeme užiť osviežujúci kúpeľ v mori.
 4. Deň – (180 km) Bezpochyby jedna z naj panoramatickejších jázd vôbec. Absolútne dobrodružstvo jazdy po južnom pobreží ostrova medzi Karibským morom a úpätím pohoria Sierra Maestra. Najvyšší vrch Pico Turquino s výškou 1974 m.n.m. je po vašej ľavej strane. Tu si skutočne vychutnáme našu Enduro motorku. Neskorší príchod do hlavného mesta východu, Santiago de Cuba a zaslúžený oddych. Alebo naberiete silu na nočný život v meste Salsy?
 5. Deň – (60 km) Krátka jazda po okolí mesta Santiago de Cuba smerom na španielsku pevnosť el Morro, ktorá chránila mesto pred útokmi pirátov. Voľný program po zvyšok dňa. Odporúčame si spraviť prechádzku centrom mesta, ktoré je druhým najväčším mestom na Kube.
 6. Deň – (210 km) Dobrodružstvo pokračuje. Smer najstaršie mesto na Kube založené v roku 1511. Ďaleko od turistických centier sa nachádza značne izolované mesto Baracoa.  Cez viadukt La Farola, ktorý vás prevedie pohorím až na severné pobrežie Kuby. Vyskúšame známe „cucurrucho“ sladká dobrota z kokosu ktorú domorodci ponúkajú po ceste, alebo dáte prednosť čerstvému ovociu? Dnes si užijeme nádherné výhľady zo skalnatých útesov a pobrežia. Táto cesta patrí k najizolovanejším miestam ostrova. Všímajte si ako sa zmenila bujná vegetácia na aridnú zónu kaktusov. Dve noci v Baracoa.
 7. Deň – (140 km) Celodenný výlet do oblasti Yumuri neďaleko od najvýchodnejšieho cípu Kuby, Punta Maisi. Nádherná tropická príroda všade naokolo. Neskorší návrat do Baracoa a spoločná večera.
 8. Deň – (180 km) Opúšťame indiánsku Baracoa a vydávame sa na západ po pobreží Atlantického oceánu. Krátka zastávka v oblasti Maguana a Národného parku Alejandro Humbolt. Dnes tiež prejdeme neslávnu oblasť známu ťažbou niklu, mesto Moa. Žiadny turista len my a adrenalínová jazda po nespevnených cestách. Neskorší príchod do exotickej oblasti a zoologickou záhradou s africkými zvieratami. Prenocovanie na Cayo Saetia.
 9. Deň – Návrat do mesta Holguin a rozlúčka s vašou motorkou, ktorá vás sprevádzala na tejto bohatej ceste východom. Chcete pokračovať v objavovaní Kuby? Žiadny problém, radi vám pripravíme pokračovanie vášho dobrodružstva podľa vášho želania.

*Pre záujemcov možnosť rozšírenia pobytu podľa želania. Chcete posledné dni oddychovať na pláži Guardalavaca? Žiadny problém, kontaktujte nás a vyžiadajte si ponuku.

Aktuálnu cenu na jazdca poskytujeme na vyžiadanie. Spolujazdec má zľavu. Kontaktujte nás pre viac informácii. 

 

 

 

Background

Východný okruh:

Západný okruh:

Centrálny okruh: 

formulárNapíšte nam svoju nezáväznú objednávku.

Všetky polia označené * sú povinné a musia byť vyplnené.