Luxus šitý na mieru!Aj u nás doma je trendom nechať si pripraviť dovolenku presne podľa vašich predstáv. Všetci sme ubehaní, zaneprázdnení a priznajme si, na plánovanie našej dovolenky máme málo času ak vôbec nejaký. Nechať si pripraviť cestu od niekoho iného je voľbou najmä pre tých, ktorí chcú naozaj kvalitne spoznávať a cestovať privátne.

Ťažko vyhovieť veľkej skupine ľudí, kde každý má iné záujmy. Niekoho zaujíma viac história, iný by bol najradšej na pláži. No všetci majú rovnaký sen. Chcú vidieť Kubu. Preto nie je novinkou, že pripravovať zájazdy šité na mieru klienta je naozaj obľúbenou voľbou. Avšak nie každý vie takúto požiadavku  splniť k vašej spokojnosti. Je len málo cestovných kancelárii, ktoré by sa tak úzko špecializovali na danú krajinu alebo danú službu. Preto je privátna cesta so službami pripravenými len pre vás skutočným luxusom v cestovaní. Od príletu na Kubu kedy vás osobne privíta váš sprievodca a odvezie na vaše ubytovanie až do odletu z Kuby, kedy sa sprievodca s vami osobne rozlúči a popraje vám šťastnú cestu. Skutočne osobný prístup je v súčasnosti luxus.

Kuba je nádherná krajina, ktorá ponúka obrovské množstvo aktivít a poznania. Pre skutočných cestovateľov neplatí, že krajinu len treba prejsť a zaškrtnúť si ju na mape. Ľudí stále viac zaujímajú detaily, história, exkluzívne aktivity a chcú mať v skutku pravé a nefalšované informácie na úrovni. Chcú si odniesť gurmánske zážitky a nie len sa najesť v hoteli. Chcú spoznať históriu krajiny do detailov. A asi najdôležitejšie, nechcú mať s organizovaním veľa starostí. Ak by som to mohol porovnať so svetom reštaurácii, je to niečo ako zážitok v Michelinskej reštaurácii. Nejde len o to sa najesť, človek hľadá zážitky a prvotriedny servis za ktorý je ochotný zaplatiť. Nie nadarmo sa vraví “to lacné vás nakoniec vyjde draho”. Práve na Kube to platí niekoľkonásobne. Veľa cestovateľov príde do krajiny s tým, že hľadá to najlacnejšie. Nakoniec ich to však vyjde poriadne draho a to nemusí znamenať vždy z finančného hľadiska. Je pravda že Kuba je drahá krajina a to isté platí pre väčšinu krajín v Karibiku. Napriek tomu Karibik vždy bol a bude vyhľadávaná destinácia pre ľudí, ktorí milujú teplo, more, najlepšie pláže a pohodu. Na svoje si prídu aj milovníci prírody, potápania, športu a jednoducho všetci, ktorí majú radi dovolenku bez starostí. Na základe našich skúseností si dovolím tvrdiť, že je len otázkou času kedy aj firmy si trúfnu organizovať svoje spoločenské aktivity a podujatia na Kube. Do dnešného dňa sme mali tú česť spolupracovať s viacerými partnermi zo Slovenska a Česka a skúsenosti klientov boli veľmi pozitívne. Ľudia proste milujú Kubu.

Čím sú charakteristické privátne programy?

Naše privátne cesty sú́ charakteristické prijemným pocitom z cestovania na úrovni individuálnych klientov s dostatkom času na objavovanie krajiny v sprievode lokálnych profesionálov a odborníkov na danú krajinu. Vhodné pre klientov, ktorí chcú spoznávať a vychutnávať krajinu v kruhu známych. Takéto zájazdy sú vhodné pre jednotlivcov či páry, tak ako aj menšie skupiny.

Tento štýl ciest je veľmi populárnym najmä v západnej Európe. Je len otázkou času kedy trend tailormade programov, čiže programov šitých na mieru klienta bude preferovaným štýlom cestovania aj u nás. S tým je spojený aj spôsob akým sa takáto cesta klientovi ponúka. Ešte stále je u nás zvykom vyhľadávať v kanceláriách tlačené katalógy s vopred pripravenými skupinovými zájazdami kde je všetko dané fixne. Je to logické, sme zvyknutí si katalóg priniesť domov a listovať si ponuky ciest v pohode domova. Tailormade programy však katalógy nemajú. Cesta sa vždy konzultuje priamo s klientom a na základe jeho predstáv sa potom pripraví program. Presne tak ako keď si necháte ušiť oblek na mieru, čiže Tailormade