Rumové týždneMáte po svadbe a všetko sa pomaličky dostáva do starých koľají. Až na to detail, že ste oficiálne manžel a manželka (alebo manžel a manžel ci manželka a manželka) a s tým spojené ďalšie aktivity, ktoré jednoducho do mlado manželstva patria. Musíte napísať všetky tie ďakovné listy a emaily, porozprávať si pikošky o strýcovi Ferovi, ktorý sa na vašej svadbe opil a spoznal svoju nastávajúcu a množstvo iného. Tiež sa vám vynára otázka, kde by ste mali stráviť svoje krásne medové týždne. Budú medové, alebo rumové? Ak je vašou destináciou Kuba, jednoznačne to budú rumové týždne. Aké sú teda vaše najlepšie možnosti na kvalitný výber rumových týždňov na Kube?

Luxusné medové týždne na pláži s all inclusive

Ak patríte k tím, ktorí jednoducho milujú posedávanie na pláži pod kokosovými palmami, Kuba je jedna z najlepších destinácii. Pláže sú nádherné, more tyrkysové a drinky tak skvelé, že sa vám nebude chcieť zdvihnúť z lehátka. Navyše, na Kube sa nachádzajú luxusné rezorty, ktoré ponúkajú množstvo zaujímavých balíčkov pre mladomanželov. Napriek tomu, že Kuba nepatri k lacným krajinám, medové týždne sú iba raz za život (aspoň dúfame) a tak by ste ich mali prežiť naozaj exkluzívne. Ak teda patríte k cestovateľom, ktorí majú naozaj radi takýto typ dovolenky bez cestovania a spoznávania krajiny a miestnej kultúry, výber možností je naozaj bohatý. Medzi najkrajšie destinácie na medové týždne s kvalitným výberom luxusných hotelov patrí Varadero, Cayo Santa Maria, Cayo Coco, Cayo Guillermo alebo oblasť Guardalavaca a Playa Esmeralda. Síce bez reálneho dotyku tej pravej Kuby, ale s tým najlepším luxusom.

Romantické medové týždne

Možno ste typ, ktorý hľadá zdravú kombináciu medzi aktivitami. Trošku poznávania a trošku oddychovania na pláži. Nehovorte že vás pláž nezaujíma. Neleteli by ste predsa do Karibiku, ak by ste nechceli stráviť na pláži aspoň jeden deň. Kuba ponúka výbornú kombináciu poznávania a oddychovania. Spoznajte mesta ako Havana, Vinales a romantický Trinidad pred tým, než sa odovzdáte moru a pláži v kvalitnom rezorte. Tieto mestá ponúkajú množstvo aktivít, ktoré vás zaručene nebudú nudiť. Havana a Trinidad patria jednoznačne k najromantickejším miestam na ostrove a Karibiku vôbec. Pamätajte, že sú to vaše medové týždne a preto nechajte plánovanie cesty na niekoho iného. Kuba je, ktorú nespoznáte ak cestujete sami s obmedzeným rozpočtom. A preto je rozumné, nechať organizáciu na kvalitnú spoločnosť, ktorá sa na danú destináciu špecializuje. Ak ste však typ, ktorý si rád plánuje veci po svojom, odporúčame si dokonale naštudovať reálie krajiny do ktorej cestujete. Takže pre romantické medové týždne s jemnou dávkou aktivity a poznania odporúčame jednoznačne Havanu, Vinales a Trinidad. Tento skvelý trojuholník zakončený oddychom na niektorej z top pláži na Cayos je to pravé pre vás. Nie je to však o jednoduchom navštívení miest a odčiarknutí, že ste tam boli. Na to je Kuba príliš krásna. Cesta medzi jednotlivými mestami je plná zaujímavých miest a malých dedín a akákoľvek krátka zastávka vám obohatí vaše dni. Množstvo múzeí a kulinárskych zákutí po ceste však pozná iba odborník.

Medové týždne v Havane

Pravdepodobnosť, že vaše medové týždne na Kube začnú a končia v Havane je veľká, pretože práve tam prilieta väčšina medzinárodných letov. Ak nemáte veľa času na cestovanie a patrite k mestským typom, možno budete chcieť stráviť medové týždne v Havane. Na popis života v Havane poznáme množstvo stereotypných termínov: živé, pestré, jedinečné … a všetky sú pravdivé. Samozrejme, bolo by fajn vidieť celú krajinu, ale na to je potrebných viac dní. Havana je rušná metropola a napriek tomu má stále nepopierateľnú vlastnosť byť pohodovým mestom kde je všetko “mañana”. Je to zvláštny kontrast, cítiť ruch mesta a zároveň byť na mieste, kde sú všetci tak pokojní. Je tu neskutočne množstvo nočných podnikov a barov a možnosti ubytovania sú naozaj pestré. Môžete zvoliť ubytovanie v luxusných hoteloch situovaných priamo v centre, zvoliť luxusnú formu ubytovania u domácich alebo hľadať ekonomickú možnosť. Výber je obrovský. A predsa, ak stále túžite vidieť pláže nezúfajte. Neďaleko na východnom pobreží sa nachádzajú prijemné pláže, kam obyvatelia Havany chodia tráviť svoje voľné chvíle. Najlepšie sa ubytovať v starom meste, alebo zvoliť časť Vedado, ktoré je známe svojim nočným životom a množstvom podnikov.

Aktívne medové týždne v prírode

Pre aktívnych a športovo založených novomanželov máme dobru správu. Prírodne bohatstvo na Kube je obrovské. Kaskády, pohoria a turistické exkurzie sú priam všade. Od ľahkých prechádzok až po výstup na najvyššiu horu ostrova. Výber je na vás. Už neďaleko hlavného mesta sú možnosti naozaj bohaté. Navštívte kaskády a vodopády, nazrite do botanickej záhrady. Prejdite sa po údolí Vinales, ktoré je jedno z najnavštevovanejších miest na ostrove. Jeho panoráma vás očarí. Nie je to však len o prechádzkach. Mate radi výstupy na pohoria? Trúfate si zdolať najvyššiu horu Pico Turquino s výškou 1970 m? Ako sa hovorí, aj v dobrom aj v zlom spolu. Vedeli ste že na Kube je aj stolová hora? Alebo dáte prednosť náučnému chodníku v národnom parku Alexander Humbolt? Ak patríte k turistom so špecifickým záujmom, ver te že Kuba ma čo ponúknuť. Lokálni špecialisti organizujú výlety na pozorovanie vtáctva a prírody, lov rýb a potápanie. A to je len zlomok aktivít, ktoré sa na Kube dajú realizovať.

Luxusné medové týždne na mori

Kto by sa nedal nahovoriť na výlet na jachte? Karibik je priam stvorený na okružnú plavbu po malých ostrovoch. Verte že na Kube je to možné a na veľmi kvalitnej úrovni. Brázdite niekoľko dní na vlastnej jachte a nechajte sa unášať kapitánom. Čerstvo ulovená ryba na tanieri a pohár kvalitného vínka na stole. Znie to priam ako z rozprávky? Žiadny problém, aj takto si niektorí z nás vedia predstaviť svoje medové týždne.

Adrenalínové medové týždne

Ste športovec, alebo milovník adrenalínu? Skoky z lietadla alebo kite surfing na mori? Alebo potápanie so žralokmi? Aj to a ešte oveľa viac je možné zažiť na Kube. Kto sa v tejto destinácii vyzná vám vie poradiť tie pravé zážitky tak, aby ste si svoje medové týždne vychutnali čo najviac.